Що не варто робити при експлуатації каміна?

  1. Не рекомендується розтоплювати камін з застосуванням легкозаймистих рідин.
  2. Самостійно змінювати конструкцію топки і використовувати її не за призначенням.
  3. Гасити вогонь у каміні водою.
  4. Не можна використовувати камін в якості сушки речей.
  5. Забороняється використовувати несправну пічку, навіть з розбитим або тріснувшим захисним склом.
  6. Не залишайте дітей самих біля палаючого каміна.
  7. Не можна чистити димохід не остиглого каміна.
  8. На відстані 1,5 м від каміні заборонено розміщувати меблі та інші легко займисті речі.
  9. Категорично заборонено палити в каміні побутові відходи і пластикові вироби. Це буде сприяти швидкому виходу з ладу каміна.

                         Правила розпалювання каміну.

Перший крок.

Насамперед потрібно переконатися у відсутності в кімнаті, де стоїть камін, руху повітря,тобто будь-яких протягів. Для цього необхідно закрити  двері й вікна.

Другий етап.

Далі потрібно відкрити засувку на димоході до кінця (інакше весь дим піде всередину приміщення) і  повністю закрити отвори для чищення каміну.

Третій етап.

Після цього необхідно перевірити чи не переповнена попільниця каміну. Бажано після кожного пропалювання в каміні вичищати попіл (не повністю і вже в остиглому стані). Якщо зневажати цією процедурою, луги, що утворяться від взаємодії золи, яка висипалася, попелу й повітря будуть псувати частини каміна (в основному це стосується металевих частин).

З іншого боку, тонкий шар попелу допоможе вогню розгорітися Попіл відібиває велику кількість тепла від вогню назад на дрова, і це допомагає перебороти холодне повітря, що надходить у зону горіння. Відстань між ґратами  для дров і попелом не повинна бути менше двадцяти сантиметрів.

Четвертий етап.

Далі розпочинається закладка дров в камін. У топку каміна, на відстань трохи менше довжини  дров, потрібно покласти два розколотих навпіл поліна. Далі на ці два, але вже перпендикулярно укладається ще два. Починати укладання дров можна як у площині каміна, так і під кутом до неї. Продовжується укладка ще шести-восьми дровиняк, поки не утвориться колодязь у половину висоти топки. Необхідно при цьому залишати зазори між дровами. Гарний доступ кисню запорука процесу горіння.

Пятий етап.

У середину колодязя дров, який утворився, потрібно покласти папір, друзки, столярну стружку. Сучасні глянсові журнали горять гірше, ніж «жовта преса», хоча це має значення тільки на початковому етапі. Надалі рясний доступ кисню й висока температура спалять усе.

Шостий етап.

Можна запалювати. Перед цим, відкривши заслінку, необхідно запалити згорнуту в «факел» газету, потримати у верхній частині зони горіння - на початку димоходу. Гаряче повітря виштовхне пробку холодного повітря назовні. Якщо розпалювати камін у давно не опалювальному домі, варто повторити процедуру із прибиванням «холодної пробки» ще раз.

Після всіх цих процедур можна запалювати дрова. Відразу після того як дрова «схопляться», необхідно закрити екран. Це підсилить тягу знизу й не дозволить іскоркам попадати в кімнату. Звичайно, можна насолоджуватися вогнем у каміні й без екрана або коли він відкритий. В іншому випадку доведеться постійно стежити за полум'ям і потріскуванням дров. Також для більшої вогнебезпеки, килими  потрібно відсунути від каміна на безпечну відстань.

Коли прогорить більша половина закладки дров, можна прикрити тягу. Це дасть більше часу горіння, хоча й зменшить його інтенсивність. Так само можна перевернути напівпрогорілі дрова ближче до середини. Після цього приплив повітря покращиться до інших частин дерева і полум'я істотно збільшиться.

Камін на дев'яносто відсотків гріє за рахунок інфровипромінення. Тобто поки вогонь горить, доти є тепло. Саме із цієї причини не потрібно допускати повного вигоряння дров якщо є необхідність далі палити в каміні. Починати підкладати дрова потрібно, коли попередня партія прогоріла більше, ніж на половину.

Для топки каміна використовують сухі дрова, вологість яких не більше ніж 20 відсотків, тому заготовлювати їх потрібно заздалегідь, щоб вони добре просохли. Якщо використовувати як дрова залишки меблів або деревину, оброблену лаками або іншими хімічними речовинами, можна зіпсувати камін (екран закоптиться). Це ще не говорячи про серйозний збиток екології.

При виборі сорту дров необхідно віддавати перевагу листяним. Дрова хвойних порід більш смолисті й частіше іскрять і стріляють.

Визначити достатній рівень кисню в зоні горіння можна по кольору полум'я. Якщо процес горіння відбувається з недостачею кисню - вогонь буде червоний із темнуватими краями язиків, а дим чорний (це є свідчення неповного згоряння). Натомість біле полум'я й гул у топці - ознака надто сильної тяги, і, як наслідок, дрова згорять швидко. Якщо є оптимальна кількість кисню в зоні горіння, то тоді будуть золотаві язики полум'я з жовтуватими смугами й сизий або безбарвний дим. Тепла і затишку Вашому дому!