Електричний камін складається з двох основних частин: топки та порталу. Саме в топці горить вогонь, а от портал вже є облицюванням каміна. Він виконує відразу кілька функцій: акумулює тепло; створює стиль каміна; є частиною інтер'єру. Варто зауважити, що ці складові можна придбати окремо, проте камінокомплект має ряд переваг:

а) економічність. Вартість комплекту зазвичай нижче, ніж ціна окремих його складових.

б) простота і легкість монтажу.

в) асортимент. Виробники пропонують широкий вибір камінокомплектів на будь-який смак, гарантуючи при цьому безпеку і простоту експлуатації.

     Стандартний електричний камінокомплекти можна встановити в будь-якому приміщенні, де є мережа електроживлення. Варто зауважити, що тепло від такого каміна повністю йде в приміщення, а не в димоходи чи вентиляційні труби.
     Камінокомплекти - електрокамін в комплекті з порталом - це оптимальний варіант для тих покупців, які не бажають витрачати час на підбір кожної складової, але хочуть знайти стильне готове рішення, яке дозволить зробити інтер'єр кімнати затишним і довершеним. Асортимент камінокомплектів дозволяє вибрати електричний камін з порталом в стилі античності або класики. Шанувальникам сучасних стилів Hi-Tech і мінімалізму варто звернути увагу на камінокомплекти від Dimplex з їх чіткими пропорціями і лаконічним дизайном. Вони виглядають строго, витончено і елегантно. Правильно підібраний камінокомплект може кардинально змінити інтер'єр приміщення. Варто зазначити, що встановити в будинку електричний камінокомплекти можуть і власники просторих особняків, і господарі квартир з невеликими габаритами, оскільки модельний ряд електрокамінів включає як масивні, так і мініатюрні кутові конструкції. Тут слід зауважити, що кутові електрокаміни завжди користувалися величезною популярністю саме в силу своєї компактності. Їх можна  розташувати як  і у вітальні, так і в кабінеті для створення ділового, респектабельного стилю. В загальному при виборі такого камінокомплекту варто дотримуватися декількох рекомендацій: зовнішній вигляд каміна повинен гармоніювати з інтер'єром кімнати в цілому, але допускається і розумне змішання стилів. За колірною гамою камінокомплекти мають бути у контрасті зі стінами, оскільки він має залишатися центральним  елементом інтер’єру приміщення. Для просторих приміщень не слід вибирати малогабаритні комплекти, вони можуть візуально загубитися серед предметів меблів і декору.                                                                          Також варто пам’ятати, що портал для електрокаміну може бути виготовлений з гіпсу, натурального або штучного каменю, МДФ або натуральної деревини, а також з хромованої сталі. Таким чином, вибирати камін можна під певний стиль, домінуючий декор або ,навіть, під меблеву фурнітуру. Залежно від планування будинку можна встановити як кутовий, так і вбудований камінокомплект, роблячи акцент саме на оздобленні, тобто порталі такого каміна.

 

        Камін в будинку додає інтер'єру особливого шарму, затишку і тепла. Однак справжні дров'яні каміни – це досить дорого, та й для їх установки потрібна наявність димоходу, а для розпалювання - багато дров. Інша справа – вбудовані електрокаміни. Вони вкрай прості в експлуатації, зовсім невибагливі в обслуговуванні і догляді. Крім цього, вбудовані електрокаміни підходять як для просторих кімнат приватних будинків, так і для невеликих квартирних приміщень. Якщо власники приватних будинків можуть дозволити собі установку звичайного дров'яного каміна, то для жителів багатоквартирних будинків це практично неможливо. В такому випадку є сенс звернути увагу на сучасний електрокамін, вбудований в стіну, який має ряд переваг. Зокрема, не варто турбуватися про заготівлю дров і їх зберіганні, чищенні каміна від золи і сажі. Проблем з димом, кіптявою, вентиляцією, димоходом просто не буде. Електричні каміни дуже компактні, не займають багато місця, при включенні миттєво перетворюють інтер'єр приміщення. Електричні каміни мають ряд переваг, основними з яких є: вбудований електрокамін легко вписується  в будь-який інтер'єр, зовсім не порушуючи загальний вигляд приміщення; електричний камін можна вимкнути в будь-який момент, як будь-який інший опалювальний прилад. Також імітація «живого» вогню створює відчуття затишку і має чудовий естетичний ефект. Швидкий монтаж вбудованого електричного каміна, а також відсутність необхідних дозвільних документів на установку; відносно невисока вартість такого каміна; сучасні вбудовані електрокаміни досить економічні - навіть в режимі максимальної потужності споживають електричну енергію досить помірковано. Варто наголосити,що важливою перевагою вбудованих електрокамінів є пожежна безпека, оскільки відсутнє відкрите полум'я в топці. Опіки і загоряння в процесі експлуатації електричного каміна абсолютно виключаються.

        Електричні каміни мають топку або вогнище, іноді у вигляді імітації. Захистом каміна виступає решітка або спеціальний екран. Електрокаміни сьогодні мають широкий асортимент і комплектацію і бувають, в основному, трьох типів:

а)декоративні електричні каміни – головне їхнє призначення в імітації живого полум'я. Приміщення таким каміном практично не обігрівається.

б)електрокаміни обігрівальні - відмінно опалюють приміщення, оснащені регуляторами потужності обігріву. Варто зазначити, що такі електрокаміни відрізняються меншою декоративністю. Комбіновані вмонтовані системи - оптимально поєднують функціонал електричного обігріву і унікальний дизайн. Вони також можуть мати ряд додаткових опцій: наявність різних світлових і звукових спец ефектів – гудіння полум'я, потріскування дров, мерехтіння тліючих полін в електричному каміні; зволоження, очищення, іонізація повітря; імітація реалістичною димки.

        Великим плюсом є простота установки електричного каміна. Якщо для дров'яного каміна необхідно провести цілий комплекс підготовчих робіт і виконати безліч технічних умов, то монтаж вбудованого електрокаміна не відрізняється особливою складністю. Правильно підібраний електрокамін може досить реалістично виглядати. Найкраще встановлювати електричний камін на стіні, перпендикулярно розташованої до вікна. Таким чином, світловий потік буде падати правильно. Приступати до монтажу вбудованого електрокаміна найкраще перед початком ремонтних робіт в приміщенні. Але якщо, звичайно, такої можливості немає, тоді можна спорудити для даного приладу спеціальний портал з гіпсокартону, а потім оздобити нішу на свій смак.

        Електричні каміни: особливості технології живого вогню Opti-Myst.

Сучасні вбудовані електрокаміни створюють чудовий ефект живого полум'я, що криється в унікальній технології Opti-Myst. Суть її полягає в використанні ультразвукового парогенератора. Під муляжами дров знаходиться резервуар з водою, яка, нагріваючись, піднімається у вигляді пари вгору. Завдяки підсвічуванню, крізь специфічний світлофільтр за допомогою галогенних ламп, клуби пара підсвічуються і виглядають знизу, як язики полум'я в каміні, а зверху, ніби дим. Ілюзія вогню в електрокаміні створюється саме завдяки воді. Також варто зазначити, що електричний камін можна встановити в режим горіння без обігріву приміщення.

        Правильно підібраний і встановлений електричний камін – це не тільки джерело тепла і відчуття затишку, але і сучасний елемент декору. Електрокамін доповнює інтер'єр вишуканістю, підкреслює ексклюзивний дизайн приміщення і доповнює його.

 

 

          Купуючи камін, піч чи котел варто пам’ятати, що таке теплообладнання є частиною складної опалювальної системи. Тому при установці цих агрегатів необхідно придбати всіх потрібні комплектуючі, зокрема, колін для димоходу. Завдання димоходу - створювати тягу в опалювальному приладі, а також виводити продукти горіння, різні мікрочастинки (кіптява, сажа) та ін. Тепле повітря, піднімаючись вгору, витісняє холодне. За таким принципом і функціонує димохід. Продукти горіння у вигляді диму (гази і мікрочастинки) мають велику температуру, тому легко піднімаються вгору і через труби і коліна димоходу виходять назовні.

Особливості функціонування колін для димоходу.

 

            Після монтажу димохідної труби необхідно підключити її до печі, котла або іншого опалювального приладу. Є ситуації, коли потрібно міняти напрям труби для відведення диму. Наприклад, якщо особливості конструкції теплогенеруючого апарату або самого приміщення не дозволяють по прямій траєкторії виводити продукти згоряння палива. Таким чином, необхідно встановити додаткове пристосування - коліно для димоходу. При встановленні каміна слід обов'язково подбати про наявність всіх необхідних елементів, щоб підключити топку каміна до димоходу. Для цього потрібні  труби зі сталі, в тому числі і коліна для димоходу, а також інші деталі. В цьому випадку варто як слід продумати всі моменти підключення каміна. Виходячи з траєкторії виведення продуктів згоряння, варто придбати  коліна для димоходу відповідного діаметру і товщини, а також потрібну кількість труб та інших комплектуючих. Оскільки дана конструкція робиться на тривалий час, то варто особливо ретельно підійти до вибору виробів. Вони мають бути виготовлені з нержавіючої сталі, що в свою чергу перешкоджає утворенню сажі. Коліна бувають різного діаметру – 120, 130, 150, 180, 200 міліметрів і різного кута нахилу – 45 ° і 90 °, що дозволяє вивести трубу в будь-якому напрямку. Перед тим як придбати коліна для димоходу варто переконатися, що товщина і діаметр даного виробу відповідає характерним особливостям інших елементів димоходу. За допомогою якісних комплектуючих для опалювальних пристроїв можна встановити вишуканий камін і насолоджуватися теплом, уникаючи проблем з тягою і відведенням продуктів горіння.

 

 

            Шибер для димоходу дозволяє контролювати тягу в топці і, відповідно, регулювати силу палаючого в каміні полум'я. Він грає роль заслінки, використовуваної для повного або часткового перекривання перетину труби. Регулювання сили полум'я під час горіння дозволяє домогтися більшої ефективності від використання каміна, причому з меншими енерговитратами. Шибер-засувка закривається тільки після того, як паливо повністю прогорить.

Шибери для димоходу: основні види.

            Вибір шибера повинен здійснюватися згідно з певними вимогами. Для початку потрібно визначити який вид заслінки потрібно для каміна. Залежно від особливостей конструкції виділяють наступні види шиберів для камінів: висувний - переміщається в горизонтальному напрямку. Відрізняється високою надійністю і практичністю, виготовляється згідно зі встановленими вимогами (в пластині є отвори); поворотний - обертається навколо своєї осі, використовується в тому випадку, якщо установку висувною заслінки виконати неможливо.

Поворотний шибер для димоходу: ключові особливості.           

         Поворотний шибер також має назву "дросельна заслінка", оскільки його положення можна міняти, не витягуючи саму засувку з труби. Таке пристосування користується більшою популярністю, оскільки зміна його положення не займе багато часу. У відкритому положенні такий шибер встановлюється вертикально, що дає можливість вільного руху повітря. Також варто звернути увагу і на інші особливості такої засувки:а)поворотний шибер, на відміну від висувного, дозволяє самостійно регулювати тягу;б)перед початком опалювального сезону необхідно перевіряти якість заслінки при необхідності замінити її новою.

Шибери для димоходу: головні переваги           

      Якісні шибери для димоходів, виготовлені перевіреними виробниками, відповідають наступним характеристикам: стійкість до корозії, довговічність - для виготовлення виробів використовується високоякісна сталь, що володіє антикорозійними властивостями і відрізняється високою надійністю; хороша теплопровідність; стійкість до впливу високих температур (до 900 градусів); відмінні показники міцності; Отже, шибер - це спеціальна заслінка, яка повинна виконувати різні функції. Вона обов'язково повинна бути встановлена ​​в тому будинку, в якому є димохід. Спосіб її експлуатації досить простий: якщо димохід використовується, вона повинна бути відкритою, і, власне, пропускати потік повітря. Якщо ж не використовується - її потрібно закрити до початку нового опалювального сезону.            

        Даний елемент може бути вбудованим в димохід або ж являти собою окрему частину конструкції. При цьому не використовується ніяке додаткове кріплення. Існує негласне правило, згідно з яким елемент встановлюється в області першого метра димохідної труби. Не варто забувати і про інші умови вибору та експлуатації шибера для димоходу: Деталь може виконувати роль регулятора тяги. Тобто, якщо відкрити заслінку наполовину, горіння буде відбуватися повільно. На практиці ж цим правилом можна керуватися лише в тому випадку, якщо димохід ідеально прочищений, в будинку не спостерігається проблем з повітрообміном. Шибер для каміна і заслінка на димоході - не одне й те саме. Як правило, така деталь присутня  і на каміні, і на димарі. Варто розуміти, що перед початком опалювального сезону вкрай важливо переконатися в тому, що обидві заслінки відкриті або ж знаходяться в напіввідкритому стані. Відповідно, тоді, коли камін не використовується, деталі повинні знаходитися в закритому положенні. У разі, якщо димохід прочищений, обидва шибера відкриті, але тяга при цьому недостатньо сильна, необхідно використовувати пристосування під назвою модератор тяги. Важливо вибирати шибер, виходячи з особливостей самої печі. З самого початку варто підібрати  діаметр, а також ширину полиці. Наприклад, стандартом для останнього показника прийнято вважати 35-45 мм. Шибер для печі або каміна виготовляється з листової сталі, оскільки саме такий матеріал максимально стійкий до впливу високих температур.

 

 

            Встановлюючи в будинку камін, в першу чергу варто подбати про відвід газу. Адже без грамотно спроектованої димохідної системи він не буде повноцінно функціонувати, та й його експлуатація може бути небезпечною. Тому при облаштуванні каміна невід'ємною частиною стають димохідні труби. Сьогодні цей складовий елемент жаростійкої системи буває різного призначення, виду і розмірів. Найчастіше зустрічається варіант труби для димаря товщиною в 2 мм з різним діаметром і довжиною.
Виготовляються труби для димаря з жаростійкої сталі, яка витримує високі температури протягом декількох років. Димохідні труби можна окремо встановити в уже готовий димар.


Переваги димохідних труб зі сталі.

            Якщо раніше при облаштуванні каміна закладали виключно цегляний димохід, то сьогодні такий підхід зустрічається все рідше. Зараз здебільшого рекомендують використовувати вироби зі сталі, які роблять процес експлуатації каміна набагато ефективніше і безпечніше. Труба  для димоходу, виготовлена  зі сталі  має ряд переваг:

·   можливість внутрішнього і зовнішнього монтажу;

·   висока теплоізоляція;

·   стійкість до високих температур і дії кислот;

·   в сталевих трубах для каміна практично не скупчується конденсат;

·   можливість прокладки в похилих ділянках або кутових місцях димоходу;

·   підтримання високої тяги, що покращує циркуляцію димохідної системи;

·   низька ціна в порівнянні з вартістю цегляного димоходу;

    Монтаж сталевих труб є простішим у виконанні,ніж цегляна кладка.

 

Труба для каміна: марки сталі і їх відмінності.            

   Для відводу диму і відпрацьованих газів при експлуатації печей та камінів дуже важливо використовувати максимально надійну димохідну трубу. У приватному будинку, квартирі, на дачі, в лазні і інших будівлях, де присутні опалювальні прилади, що функціонують на рідкому, твердому і газовому паливі, монтаж димоходу є життєво важливим елементом вентиляційної системи. Сьогодні застосування димохідних труб зі сталі для облаштування камінів стало досить популярним, адже вона стійко реагує на негативний вплив опадів і перепади температур, відмінно долає корозію і має масу інших переваг у порівнянні не тільки з цеглою, але і керамікою чи іншими матеріалами, використовуваними для виготовлення димохідних труб. На сучасному ринку металопродукції представлено безліч марок жароміцної сталі. Однак для виготовлення димохідної труби використовуються такі її види:
а) стійка до корозії, яка застосовується при облаштуванні зовнішніх елементів димохідної системи каміна або печі,оскільки є несприйнятливою  до впливу снігу, дощу та інших атмосферних опадів. Однак така сталь не підійде для виготовлення внутрішньої частини димохідної системи. Існуючі тут перепади температур руйнівно діють на сам матеріал і труби;
б)корозійно-термостійка, що застосовується для облаштування внутрішньої частини димоходу печі або каміна. У складі матеріалу є титан, що перешкоджає загорянню вуглецю. Він стійко витримує високі температури всередині димохідної труби. Однак подібна сталь не може застосовуватися для каміна або печі, які працюють на рідкому паливі або газі;

в)кислото-термостійка, що має ряд переваг в порівнянні з іншими марками матеріалу. Труби для димаря з такою сталі не окислюються, витримують дуже високу температуру. Така димохідна труба ідеально підходить для камінного устаткування, функціонуючого на твердому паливі. 

Труба для печі: особливості правильної експлуатації.            

   Сьогодні на ринку України представлений величезний асортимент продукції для облаштування димохідної системи печі. Димохідна труба з правильно підібраним діаметром запобігає появі надлишкового конденсату. Вибираючи димохідну трубу варто звертати увагу не лише на матеріал,а й на
дотримання правил експлуатації. Зокрема, це: герметична установка димохідних труб для каміна і печі, завдяки якій система буде працювати злагоджено і точно; регулювання тяги і температури, щоб продукти згоряння справно виводилися через димохідні труби назовні; облаштування каналу провітрювання, який є важливою частиною димохідної системи; теплоізоляція, що запобігає небажаним наслідкам; захист від атмосферного впливу, що провокує негативний ефект на стан димохідних труб і роботу всієї системи грубки або каміна; відведення конденсату; своєчасне очищення від сажі, що перешкоджає нормальному функціонуванню димоходу і його елементів; використання якісного палива, що не містить сторонніх включень, а також правильний його розпал; запобігання надто інтенсивного горіння; регулярний профілактичний огляд на предмет пошкоджень.