Будь-яке теплове обладнання потребує якісного догляду і обслуговування. Не виключенням у цьому випадку є і камін. Підібравши хороші комплектуючі до каміну можна легко за ним доглядати. Грамотно підібрані аксесуари для печей і камінів дають можливість без ризику і із задоволенням слідкувати за вогнем, а також підтримувати в чистоті і охайності приміщення, в якому є камін. До аксесуарів каміна належать елементи, за допомогою яких можна виконати необхідні і прості завдання:

 • розпалювати в каміні, підтримувати процес горіння;
 • безпека під час користування каміном в процесі горіння;
 • очищення каміна від продуктів згоряння;
 • підтримка чистоти і охайності біля каміна;
 • доповнення і прикраса інтер’ру приміщення.

На перший погляд може здатися, що в такому випадку можна користуватися і підручними засобами, але це незручно, непрактично і деякою мірою небезпечно. Навіть якщо говорити про розпал вогню, перекладання дров в каміні, то аксесуари для цього зроблені з жаростійких матеріалів, тому користуватися ними просто,безпечно і зручно.

На ринку зараз є безліч аксесуарів для каміна, догляду за ним, тому варто звернути увагу на такі елементи, які дійсно є необхідними, а саме:

1.Камінний набір, в склад якого в основному входить совок, відро для збору золи,кочерга для розгортання вугілля в каміні, рукавиці для захисту від опіків, мітла для прибирання,щипці для дров. Всі вони жаростійкі і довговічні у використанні.

2.Підставка для дров. Вона досить вмістка і зручна і потрібна в тому випадку, якщо в каміні немає вбудованої дрівниці під самою топкою.

3.У випадку відкритого каміна варто придбати або захисний екран або сітку, які захищатимуть від випадкових іскор і загоряння.

4.Засоби для чищення і догляду за каміном, а саме це пилосос і рідина для очищення скла дверцят камінної топки.

         Маючи в наявності основні аксесуари до каміна, можна з легкістю за ним доглядати, надавати йому охайного вигляду та насолоджуватися теплом, затишком і чистотою в приміщенні.

 

Камін в будинку означає не лише експлуатацію і тепло, але і догляд. Саме тому облаштовуючи камін в домі не варто забувати і про аксесуари до нього. Одним з таких необхідних елементів є корзина для дров, яка використовується не тільки для зручності,а й для підтримки чистоти і порядку в приміщенні. З огляду на це така корзина має бути практична у використанні, вмістима і бути по стилю доповненням до каміна. На перший погляд такий простий аксесуар,як корзина для дров, також має свою класифікацію, в залежності від конструкціїі і матеріалу виробу. За типом конструкції дрівниці поділяються на: переносні і вбудовані.                                                 Переносна підставка для дров, яку можна переставляти з місця на місце, зазвичай ставиться біля каміна, тому варто заздалегідь потурбуватися про безпеку її використання. Така корзина з дровами має стояти на достатній відстані від каміна, щоб випадкова іскра не спричинила загоряння. Переносні корзини можуть бути різних форм, габаритів і різнитися за своєю функціональністю. Взагалі, найзручнішими являються корзини з ручками (одна по центру чи дві по краях).

Вбудовані дрівниці зазвичай являють собою нішу під топкою каміна чи збоку від неї. Найчастіше такі ніші мають квадратну форму, рідше овальну. Окремо, звичайно, вони не продаються, а виконуються при встановленні каміна. Взагалі за формою дрівниці можуть бути дуже різноманітні: корзина, відро, сумка, коробка, стелаж, напівциліндр і багато іншого.

Найбільшим попитом у власників камінів користуються переносні корзини для дров, зроблені з металу чи дерева. Також підставки для дров можуть бути зроблені з гартованого скла, шкіри чи дерматину. Враховуючи матеріал виробництва корзини, варто звернути увагу на плюси і мінуси кожної.

 1. Металева підставка для дров. Кована стійка для дров з металу може виглядати вишукано і елегантно, проте це скоріше буде як елемент декору, витвір мистецтва, ніж функціональний аксесуар для каміна. Звичайно, поза увагою така дрівниця не залишиться ніколи, адже художня ковка завжди виглядає дорого і захоплююче. Колір такої підставки може бути чорним, золотистим, комбінованим чи, навіть, з ефектом старовини. Варто зауважити, що в кованих підставках через дно легко осипається кора і пил. Тому альтернативою можуть бути модерністські підставки з металу.

2.Дерев’яні корзини. Зазвичай їх виготовляють з фанери або струганих чи шліфованих дошок. Плетені корзини також відносяться до категорії  дерев’яних дрівниць. Разом з плетеним кріслом з лози така корзина біля каміна буде створювати відчуття неймовірного затишку і тепла.

3.Фетрові підставки для дров. Це досить сучасне рішення, завдяки своїй практичності і затишному зовнішньому вигляді. Досить часто такі рішення практичні для сауні бань.

4.Підставки для дров зі шкіри. Шкіряні дрівниці скоріш нагадують саквояжі і являються статними аксесуарами – естетично привабливі,міцні і довговічні.

5.Гартоване скло. Моделі дрівниць з гартованого скла досить лаконічні, прості і, що основне – прості в догляді.

         Виходячи з цього, можна зробити висновок, що такий простий аксесуар як підставка для дров також потребує окремої уваги і, звісно, має гармонійно поєднуватися з загальним інтер’єром каміна і приміщення в цілому.

 

Інтер’єр в англійському стилі строгий, простий і аристократичний. Такого ефекту можна досягнути завдяки поєднанню лаконічних ліній і вишуканих декоративних елементів. Сучасні камінні облицювання англійського типу вкотре доводять, що класика завжди залишається модною і актуальною. Візуально такі каміни виглядають як буква «П», а сам портал має мати різьбу і колони. Сама ж топка в такому типі каміну є завжди відкрита.

Найбільш поширеним матеріалом для облицювання камінів є мармур – практичний, вишуканий і надійний за своїми якостями. Також варто звернути увагу на його міцність і можливість технічної обробки. Сама за себе говорить кольорова гамма порід мармуру. Дуже приваблюють природні кольори, відтінки з переливами, прожилками і вкрапленнями.

Каміни англійського типу завжди виглядають дорого і ефектно. Камінне облицювання англійського типу ідеально підійде для класичного стилю приміщення,додасть йому вишуканості і витонченості, водночас зберігаючи стриманість, створюючи атмосферу затишку, комфорту і тепла.

 

         Камінне облицювання французького типу заслужено користується великим попитом. Це оригінальний і надійний спосіб надати приміщенню вишуканий вигляд, а також підкреслити його інтер’єр.

         Мармуровий камін досить часто асоціюється з класичним стилем, шиком і затишною обстановкою. Натомість поєднання елітного мармуру і живого вогню багатократно підсилює декоративний ефект. Мармур, не дивлячись на значну вартість, надалі залишається фаворитом серед матеріалів облицювання каміну не тільки завдяки своїй вишуканості, а й довговічності експлуатації ,а вогнетривкі його якості виступають гарантією безпеки в домі. Облицювання в такому стилі підійде як для відкритих, так і закритих топок,пристінних, кутових чи прямих камінів. Варто зауважити, що популярність такого типу облицювання також викликана простотою монтажу. Правда, є декілька моментів, на які варто звернути увагу при облицюванні каміну такого типу:

 • стійкий, надійний матеріал. До найважливіших якостей матеріалу відноситься його термостійкість, збереження першопочаткового вигляду (довговічність, опірність до деформації), відтінку і текстури.
 • простота догляду. Поверхня камінного облицювання має легко піддаватися чищенню і поліруванню за допомогою спеціальних засобів. Тут головною умовою має бездоганна обробка самого матеріалу.
 • безпека. Тут мається на увазі те, що саму балку над топкою потрібно захистити від надмірного нагрівання. Стіна позаду каміна також має бути також з вогнетривких матеріалів. В такій стіні заборонений монтаж електричних комунікацій.
 • Краса і практичність. При виборі матеріалу варто пам’ятати і про поєднання конфігурації, фактури і стилістики каміна із загальними інтер’єрними тенденціями приміщення. В цьому випадку варто звернути увагу на ненав’язливі, теплі, пастельні відтінки.

Облицювання камінів – один з основних етапів в побудові каміна. Сучасні портали для камінів виготовляють з традиційних матеріалів, найпоширенішим з яких є мармур. Він володіє відмінними характеристиками для експлуатації і має хороший естетичний вигляд. Однак сам дизайн сучасного облицювання камінів має свої особливості:

 • строгі лінії;
 • «ступінчатість»;
 • наявність додаткових елементів (наприклад, прикамінних поличок);
 • використання одночасно контрастних кольорів в одному виробі;
 • несиметричність форм (зрізані кути, наприклад);
 • використання габаритних деталей.

Якщо в класичному інтер’єрі камін зазвичай є гармонійним продовженням кімнати, то в сучасному стилі можливо більше «варіацій». В цьому випадку камін може бути або центральним елементом кімнати, або ж її доповненням, «довершенням» дизайну приміщення. Для того щоб камін став центральним елементом приміщення необхідно вибрати яскравий, помітний дизайн облицювання. Можна, наприклад, придбати матеріал облицювання такого кольору, щоб був контраст з фоном стіни, де буде розміщений камін. Також увагу можна привернути масивними елементами, зрізаними кутами чи іншими незвичайними формами облицювання. Якщо ж камін має бути доповненням до інтер’єру приміщення, його, так би мовити, завершенням, тоді необхідно максимально наблизити дизайн облицювання каміну до інтер’єру кімнати, де він знаходиться. Також потрібно звернути увагу в цьому випадку і на кольорову гамму.

Враховуючи всі нюанси і особливості процесу облицювання, варто пам’ятати, що камін має мати не тільки гарний естетичний вигляд і вписуватися в інтер’єр приміщення,а й відповідати практичним вимогам і цілям встановлення.