Каміни: розберемо до деталей - з чого і для чого вони?

Камін в житловому будинку чи квартирі встановлюється, в основному, для обігріву приміщення. Звичайно, він є і доповненням, а іноді акцентом інтер'єру. Щоб камін якісно виконував свої функції потрібно правильно його спроектувати, встановити і підключити. 

Гарний зовнішній вигляд каміну забезпечує портал, який водночас і приховує його внутрішні масивні деталі. Однією з основних, масивних і важливих складників каміна є топка. Саме від її технічних характеристик, якості матеріалу, з якого вона зроблена залежить і якість обігріву будинку чи кімнати, в якому він розміщений. 

Топки виготовляють з чавуну або сталі  - матеріали, які витримують високі температури і зберігають тепло. Топку не можна вибирати тільки по зовнішньому вигляду. Кожна топка розрахована на певну площу обігріву, тому в першу чергу слід опиратися на технічні характеристики і показники. Варто врахувати, чи буде камін нагрівати тільки те приміщення, в якому безпосередньо розміщений чи буде розводитися тепле повітря по всьому будинку в інші кімнати. Камін, який має розводку за допомогою спеціальних труб по всьому будинку - складніший за своєю конструкцією.

Варто зазначити, що топки бувають різні не тільки за технічними характеристиками. Також вони різняться по дизайну та формі. 

Якщо говорити про дизайн, то тут зазвичай вирізняють топки з прямим склом, вигнутим склом, двосторонні та тристоронні. Дверцята в двосторонніх топках відкриваються або в правий, або в лівий бік. Тристороння топка має видимість вогню з трьох різних боків.

Якщо говорити про якість та надійність, то при монтажі каміна варто вибирати топки тих виробників, які мають гарантію, тривалий час на ринку і вдосконалюють технології виробництва топок. Сьогодні відомим та надійними виробниками камінних топок є французька фірма  Uniflam та норвезька Dovre. Звичайно, є багато інших виробників, проте при виборі топки економити не варто, оскільки від неї залежить функціональність всього каміна.

 

     Електричний камін складається з двох основних частин: топки та порталу. Саме в топці горить вогонь, а от портал вже є облицюванням каміна. Він виконує відразу кілька функцій: акумулює тепло; створює стиль каміна; є частиною інтер'єру. Варто зауважити, що ці складові можна придбати окремо, проте камінокомплект має ряд переваг:

а) економічність. Вартість комплекту зазвичай нижче, ніж ціна окремих його складових.

б) простота і легкість монтажу.

в) асортимент. Виробники пропонують широкий вибір камінокомплектів на будь-який смак, гарантуючи при цьому безпеку і простоту експлуатації.

     Стандартний електричний камінокомплекти можна встановити в будь-якому приміщенні, де є мережа електроживлення. Варто зауважити, що тепло від такого каміна повністю йде в приміщення, а не в димоходи чи вентиляційні труби.
     Камінокомплекти - електрокамін в комплекті з порталом - це оптимальний варіант для тих покупців, які не бажають витрачати час на підбір кожної складової, але хочуть знайти стильне готове рішення, яке дозволить зробити інтер'єр кімнати затишним і довершеним. Асортимент камінокомплектів дозволяє вибрати електричний камін з порталом в стилі античності або класики. Шанувальникам сучасних стилів Hi-Tech і мінімалізму варто звернути увагу на камінокомплекти від Dimplex з їх чіткими пропорціями і лаконічним дизайном. Вони виглядають строго, витончено і елегантно. Правильно підібраний камінокомплект може кардинально змінити інтер'єр приміщення. Встановити в будинку електричний камінокомплекти можуть і власники просторих особняків, і господарі квартир з невеликими габаритами, оскільки модельний ряд електрокамінів включає як масивні, так і мініатюрні кутові конструкції. Саме кутові електрокаміни завжди користувалися величезною популярністю в силу своєї компактності. Їх можна  розташувати як  і у вітальні, так і в кабінеті для створення ділового, респектабельного стилю. В загальному при виборі такого камінокомплекту варто дотримуватися декількох рекомендацій:

1.Зовнішній вигляд каміна повинен гармоніювати з інтер'єром кімнати в цілому, але допускається і розумне змішання стилів.

2.За колірною гамою камінокомплекти мають бути у контрасті зі стінами, оскільки він має залишатися центральним  елементом інтер’єру приміщення.

3.Для просторих приміщень не слід вибирати малогабаритні комплекти, вони можуть візуально загубитися серед предметів меблів і декору.                                              Також варто пам’ятати, що портал для електрокаміну може бути виготовлений з гіпсу, натурального або штучного каменю, МДФ чи натуральної деревини, а також з хромованої сталі. Таким чином, вибирати камін можна під певний стиль, домінуючий декор чи, навіть, під меблеву фурнітуру. Залежно від планування будинку можна встановити як кутовий, так і вбудований камінокомплект, роблячи акцент саме на оздобленні, тобто порталі такого каміна.

 

            Шибер для димоходу дозволяє контролювати тягу в топці і, відповідно, регулювати силу палаючого в каміні полум'я. Він грає роль заслінки, використовуваної для повного або часткового перекривання перетину труби. Регулювання сили полум'я під час горіння дозволяє домогтися більшої ефективності від використання каміна, причому з меншими енерговитратами. Шибер-засувка закривається тільки після того, як паливо повністю прогорить.

Шибери для димоходу: основні види.

            Вибір шибера повинен здійснюватися згідно з певними вимогами. Для початку потрібно визначити який вид заслінки потрібно для каміна. Залежно від особливостей конструкції виділяють наступні види шиберів для камінів: висувний - переміщається в горизонтальному напрямку. Відрізняється високою надійністю і практичністю, виготовляється згідно зі встановленими вимогами (в пластині є отвори); поворотний - обертається навколо своєї осі, використовується в тому випадку, якщо установку висувною заслінки виконати неможливо.

Поворотний шибер для димоходу: ключові особливості.           

         Поворотний шибер також має назву "дросельна заслінка", оскільки його положення можна міняти, не витягуючи саму засувку з труби. Таке пристосування користується більшою популярністю, оскільки зміна його положення не займе багато часу. У відкритому положенні такий шибер встановлюється вертикально, що дає можливість вільного руху повітря. Також варто звернути увагу і на інші особливості такої засувки:

а)поворотний шибер, на відміну від висувного, дозволяє самостійно регулювати тягу;

б)перед початком опалювального сезону необхідно перевіряти якість заслінки при необхідності замінити її новою.

Шибери для димоходу: головні переваги           

      Якісні шибери для димоходів, виготовлені перевіреними виробниками, відповідають наступним характеристикам:

1.стійкість до корозії, довговічність - для виготовлення виробів використовується високоякісна сталь, що володіє антикорозійними властивостями і відрізняється високою надійністю;

2.хороша теплопровідність;

3.стійкість до впливу високих температур (до 900 градусів);

4.відмінні показники міцності;

Отже, шибер - це спеціальна заслінка, яка повинна виконувати різні функції. Вона обов'язково повинна бути встановлена ​​в тому будинку, в якому є димохід. Спосіб її експлуатації досить простий: якщо димохід використовується, вона повинна бути відкритою, і, власне, пропускати потік повітря. Якщо ж не використовується - її потрібно закрити до початку нового опалювального сезону.            

        Даний елемент може бути вбудованим в димохід або ж являти собою окрему частину конструкції. При цьому не використовується ніяке додаткове кріплення. Існує негласне правило, згідно з яким елемент встановлюється в області першого метра димохідної труби. Не варто забувати і про інші умови вибору та експлуатації шибера для димоходу: деталь може виконувати роль регулятора тяги. Тобто, якщо відкрити заслінку наполовину, горіння буде відбуватися повільно. На практиці ж цим правилом можна керуватися лише в тому випадку, якщо димохід ідеально прочищений, в будинку не спостерігається проблем з повітрообміном. Шибер для каміна і заслінка на димоході - не одне й те саме. Як правило, така деталь присутня  і на каміні, і на димарі. Варто розуміти, що перед початком опалювального сезону вкрай важливо переконатися в тому, що обидві заслінки відкриті або ж знаходяться в напіввідкритому стані. Відповідно, тоді, коли камін не використовується, деталі повинні знаходитися в закритому положенні. У разі, якщо димохід прочищений, обидва шибера відкриті, але тяга при цьому недостатньо сильна, необхідно використовувати пристосування під назвою модератор тяги. Важливо вибирати шибер, виходячи з особливостей самої печі. З самого початку варто підібрати  діаметр, а також ширину полиці. Наприклад, стандартом для останнього показника прийнято вважати 35-45 мм. Шибер для печі або каміна виготовляється з листової сталі, оскільки саме такий матеріал максимально стійкий до впливу високих температур.

 

 

        Камін в будинку додає інтер'єру особливого шарму, затишку і тепла. Однак справжні дров'яні каміни – це досить дорого, та й для їх установки потрібна наявність димоходу, а для розпалювання - багато дров. Але вихід з такої ситуації є – вбудовані електрокаміни. Вони вкрай прості в експлуатації, зовсім невибагливі в обслуговуванні і догляді. Крім цього, вбудовані електрокаміни підходять як для просторих кімнат приватних будинків, так і для невеликих квартирних приміщень. Якщо власники приватних будинків можуть дозволити собі установку звичайного дров'яного каміна, то для жителів багатоквартирних будинків це практично неможливо.

Сучасний електрокамін, вбудований в стіну, має ряд переваг:

1.Не варто турбуватися про заготівлю дров і їх зберіганні, чищенні каміна від золи і сажі.

2.Проблем з димом, кіптявою, вентиляцією, димоходом просто не буде.

3.Електричний камін дуже компактний, не займають багато місця, при включенні миттєво перетворює інтер'єр приміщення.

4.Легко вписується  в будь-який інтер'єр, зовсім не порушуючи загальний вигляд приміщення.

5.Його можна вимкнути в будь-який момент, як будь-який інший опалювальний прилад.

6.Імітація «живого» вогню створює відчуття затишку і має чудовий естетичний ефект.

7.Швидкий монтаж вбудованого електричного каміна, а також відсутність необхідних дозвільних документів на установку.

8.Відносно невисока вартість такого каміна.

9.Сучасні вбудовані електрокаміни досить економічні - навіть в режимі максимальної потужності споживають електричну енергію досить помірковано.

10.Важлива перевага вбудованих електрокамінів –  пожежна безпека, оскільки відсутнє відкрите полум'я в топці. Опіки і загоряння в процесі експлуатації електричного каміна абсолютно виключаються.

        Електричні каміни мають топку або вогнище, іноді у вигляді імітації. Захистом каміна виступає решітка або спеціальний екран. Електрокаміни сьогодні мають широкий асортимент і комплектацію і бувають, в основному, трьох типів:

1)декоративні електричні каміни – головне їхнє призначення в імітації живого полум'я. Приміщення таким каміном практично не обігрівається.

2)електрокаміни обігрівальні - відмінно опалюють приміщення, оснащені регуляторами потужності обігріву. Такі електрокаміни відрізняються меншою декоративністю. Комбіновані вмонтовані системи - оптимально поєднують функціонал електричного обігріву і унікальний дизайн. Вони також можуть мати ряд додаткових опцій: наявність різних світлових і звукових спец ефектів – гудіння полум'я, потріскування дров, мерехтіння тліючих полін в електричному каміні; зволоження, очищення, іонізація повітря; імітація реалістичної димки.

        Великим плюсом є простота установки електричного каміна. Якщо для дров'яного каміна необхідно провести цілий комплекс підготовчих робіт і виконати безліч технічних умов, то монтаж вбудованого електрокаміна не відрізняється особливою складністю. Правильно підібраний електрокамін може досить реалістично виглядати. Найкраще встановлювати електричний камін на стіні, перпендикулярно розташованої до вікна. Таким чином, світловий потік буде падати правильно. Приступати до монтажу вбудованого електрокаміна найкраще перед початком ремонтних робіт в приміщенні. Але якщо, звичайно, такої можливості немає, тоді можна спорудити для даного приладу спеціальний портал з гіпсокартону, а потім оздобити нішу на свій смак.

        Електричні каміни: особливості технології живого вогню Opti-Myst.

Сучасні вбудовані електрокаміни створюють чудовий ефект живого полум'я, що криється в унікальній технології Opti-Myst. Суть її полягає в використанні ультразвукового парогенератора. Під муляжами дров знаходиться резервуар з водою, яка, нагріваючись, піднімається у вигляді пари вгору. Завдяки підсвічуванню, крізь специфічний світлофільтр за допомогою галогенних ламп, клуби пара підсвічуються і виглядають знизу, як язики полум'я в каміні, а зверху, ніби дим. Ілюзія вогню в електрокаміні створюється саме завдяки воді. Також варто зазначити, що електричний камін можна встановити в режим горіння без обігріву приміщення.

        Правильно підібраний і встановлений електричний камін – це не тільки джерело тепла і відчуття затишку, але і сучасний елемент декору. Електрокамін доповнює інтер'єр вишуканістю, підкреслює ексклюзивний дизайн приміщення і доповнює його.

 

 

          Купуючи камін, піч чи котел варто пам’ятати, що таке теплообладнання є частиною складної опалювальної системи. Тому при установці цих агрегатів необхідно придбати всіх потрібні комплектуючі, зокрема, колін для димоходу. Завдання димоходу - створювати тягу в опалювальному приладі, а також виводити продукти горіння, різні мікрочастинки (кіптява, сажа) та ін. Тепле повітря, піднімаючись вгору, витісняє холодне. За таким принципом і функціонує димохід. Продукти горіння у вигляді диму (гази і мікрочастинки) мають велику температуру, тому легко піднімаються вгору і через труби і коліна димоходу виходять назовні.

Особливості функціонування колін для димоходу.

 

            Після монтажу димохідної труби необхідно підключити її до печі, котла або іншого опалювального приладу. Є ситуації, коли потрібно міняти напрям труби для відведення диму. Наприклад, якщо особливості конструкції теплогенеруючого апарату або самого приміщення не дозволяють по прямій траєкторії виводити продукти згоряння палива. Таким чином, необхідно встановити додаткове пристосування - коліно для димоходу. При встановленні каміна слід обов'язково подбати про наявність всіх необхідних елементів, щоб підключити топку каміна до димоходу. Для цього потрібні  труби зі сталі, в тому числі і коліна для димоходу. В цьому випадку варто як слід продумати всі моменти підключення каміна. Виходячи з траєкторії виведення продуктів згоряння, варто придбати  коліна для димоходу відповідного діаметру і товщини, а також потрібну кількість труб та інших комплектуючих. Оскільки дана конструкція робиться на тривалий час, то варто особливо ретельно підійти до вибору виробів. Вони мають бути виготовлені з нержавіючої сталі, що в свою чергу перешкоджає утворенню сажі. Коліна бувають різного діаметру – 120, 130, 150, 180, 200 міліметрів і різного кута нахилу – 45 ° і 90 °, що дозволяє вивести трубу в будь-якому напрямку. Перед тим як придбати коліна для димоходу варто переконатися, що товщина і діаметр даного виробу відповідає характерним особливостям інших елементів димоходу. За допомогою якісних комплектуючих для опалювальних пристроїв можна встановити вишуканий камін і насолоджуватися теплом, уникаючи проблем з тягою і відведенням продуктів горіння.