Каміни: розберемо до деталей - з чого і для чого вони?

Камін в житловому будинку чи квартирі встановлюється, в основному, для обігріву приміщення. Звичайно, він є і доповненням, а іноді акцентом інтер'єру. Щоб камін якісно виконував свої функції потрібно правильно його спроектувати, встановити і підключити. 

Гарний зовнішній вигляд каміну забезпечує портал, який водночас і приховує його внутрішні масивні деталі. Однією з основних, масивних і важливих складників каміна є топка. Саме від її технічних характеристик, якості матеріалу, з якого вона зроблена залежить і якість обігріву будинку чи кімнати, в якому він розміщений. 

Топки виготовляють з чавуну або сталі  - матеріали, які витримують високі температури і зберігають тепло. Топку не можна вибирати тільки по зовнішньому вигляду. Кожна топка розрахована на певну площу обігріву, тому в першу чергу слід опиратися на технічні характеристики і показники. Варто врахувати, чи буде камін нагрівати тільки те приміщення, в якому безпосередньо розміщений чи буде розводитися тепле повітря по всьому будинку в інші кімнати. Камін, який має розводку за допомогою спеціальних труб по всьому будинку - складніший за своєю конструкцією.

Варто зазначити, що топки бувають різні не тільки за технічними характеристиками. Також вони різняться по дизайну та формі. 

Якщо говорити про дизайн, то тут зазвичай вирізняють топки з прямим склом, вигнутим склом, двосторонні та тристоронні. Дверцята в двосторонніх топках відкриваються або в правий, або в лівий бік. Тристороння топка має видимість вогню з трьох різних боків.

Якщо говорити про якість та надійність, то при монтажі каміна варто вибирати топки тих виробників, які мають гарантію, тривалий час на ринку і вдосконалюють технології виробництва топок. Сьогодні відомим та надійними виробниками камінних топок є французька фірма  Uniflam та норвезька Dovre. Звичайно, є багато інших виробників, проте при виборі топки економити не варто, оскільки від неї залежить функціональність всього каміна.