Шибер для димоходу дозволяє контролювати тягу в топці і, відповідно, регулювати силу палаючого в каміні полум'я. Він грає роль заслінки, використовуваної для повного або часткового перекривання перетину труби. Регулювання сили полум'я під час горіння дозволяє домогтися більшої ефективності від використання каміна, причому з меншими енерговитратами. Шибер-засувка закривається тільки після того, як паливо повністю прогорить.

Шибери для димоходу: основні види.

            Вибір шибера повинен здійснюватися згідно з певними вимогами. Для початку потрібно визначити який вид заслінки потрібно для каміна. Залежно від особливостей конструкції виділяють наступні види шиберів для камінів: висувний - переміщається в горизонтальному напрямку. Відрізняється високою надійністю і практичністю, виготовляється згідно зі встановленими вимогами (в пластині є отвори); поворотний - обертається навколо своєї осі, використовується в тому випадку, якщо установку висувною заслінки виконати неможливо.

Поворотний шибер для димоходу: ключові особливості.           

         Поворотний шибер також має назву "дросельна заслінка", оскільки його положення можна міняти, не витягуючи саму засувку з труби. Таке пристосування користується більшою популярністю, оскільки зміна його положення не займе багато часу. У відкритому положенні такий шибер встановлюється вертикально, що дає можливість вільного руху повітря. Також варто звернути увагу і на інші особливості такої засувки:

а)поворотний шибер, на відміну від висувного, дозволяє самостійно регулювати тягу;

б)перед початком опалювального сезону необхідно перевіряти якість заслінки при необхідності замінити її новою.

Шибери для димоходу: головні переваги           

      Якісні шибери для димоходів, виготовлені перевіреними виробниками, відповідають наступним характеристикам:

1.стійкість до корозії, довговічність - для виготовлення виробів використовується високоякісна сталь, що володіє антикорозійними властивостями і відрізняється високою надійністю;

2.хороша теплопровідність;

3.стійкість до впливу високих температур (до 900 градусів);

4.відмінні показники міцності;

Отже, шибер - це спеціальна заслінка, яка повинна виконувати різні функції. Вона обов'язково повинна бути встановлена ​​в тому будинку, в якому є димохід. Спосіб її експлуатації досить простий: якщо димохід використовується, вона повинна бути відкритою, і, власне, пропускати потік повітря. Якщо ж не використовується - її потрібно закрити до початку нового опалювального сезону.            

        Даний елемент може бути вбудованим в димохід або ж являти собою окрему частину конструкції. При цьому не використовується ніяке додаткове кріплення. Існує негласне правило, згідно з яким елемент встановлюється в області першого метра димохідної труби. Не варто забувати і про інші умови вибору та експлуатації шибера для димоходу: деталь може виконувати роль регулятора тяги. Тобто, якщо відкрити заслінку наполовину, горіння буде відбуватися повільно. На практиці ж цим правилом можна керуватися лише в тому випадку, якщо димохід ідеально прочищений, в будинку не спостерігається проблем з повітрообміном. Шибер для каміна і заслінка на димоході - не одне й те саме. Як правило, така деталь присутня  і на каміні, і на димарі. Варто розуміти, що перед початком опалювального сезону вкрай важливо переконатися в тому, що обидві заслінки відкриті або ж знаходяться в напіввідкритому стані. Відповідно, тоді, коли камін не використовується, деталі повинні знаходитися в закритому положенні. У разі, якщо димохід прочищений, обидва шибера відкриті, але тяга при цьому недостатньо сильна, необхідно використовувати пристосування під назвою модератор тяги. Важливо вибирати шибер, виходячи з особливостей самої печі. З самого початку варто підібрати  діаметр, а також ширину полиці. Наприклад, стандартом для останнього показника прийнято вважати 35-45 мм. Шибер для печі або каміна виготовляється з листової сталі, оскільки саме такий матеріал максимально стійкий до впливу високих температур.