Набір для каміна - це важливий атрибут кожного власника такої дров’яної печі. Такий набір містить все необхідне для її догляду і обслуговування. Варто зазначити, що це не тільки практична річ, а й чудовий елемент декору водночас.

Зазвичай такі комплекти складаються з таких елементів:

  • віник (щітка);
  • совок;
  • кочерга;
  • щипці.

            За допомогою щітки з довгою ручкою і віника можна очистити камін від попелу і пилу. Камінні щипці незамінні при розпалюванні і при перекладанні вугілля і дров.

            Залежно від особливостей  каміна, а також дизайну приміщення, можна вибрати набори різного стилю.

1.Класичний. Такий набір підійде практично до кожного каміну і інтер'єру. Він має елегантний вигляд, простий і витончений водночас.

2.Кований. Такі аксесуари виглядають по-особливому – вишукано і дорого

.3.Оригінальний. Комплект такого формату може бути виконаний абсолютно в будь-якому стилі. Він буде виглядати сучасно, навіть може мати ознаки модерну.           

Важливе значення має і матеріал з якого виготовляється набір. Це може бути сталь, латунь, бронза. Звичайно кращі набори для каміна – це ковані зі сталі з малою кількістю домішок. Ці речі можуть служити сотні років. Що стосується латунних і бронзових наборів для каміна, то вони виглядають стильно і естетично. Проте не варто забувати про певні правила при виборі такого набору. Хороший набір, який зазвичай складається з декількох різних інструментів, дозволяє безпечно регулювати горіння паперу і деревини, додавати додаткової  горючості в топці каміна, вичищати старий попіл і підмітати непотрібні зольні залишки. При виборі набору для каміна не варто забувати, що він буде стояти на видному місці, тому має виглядати практично і доречно. Іншим і важливішим фактором має бути його функціональність. що більш важливо, набір для каміну повинен бути функціональним.             Можна виділити декілька основних моментів при виборі камінного набору. Не варто купувати набір строго в залежності від його зовнішнього вигляду. Набір хорошої якості повинен не тільки гарно виглядати, а й бути зручним для користувача, надійним і «працездатним» протягом багатьох років. Комплекти для каміна не можуть бути красивими і дешевими водночас. Варто наголосити, що стенд, на якому розміщені деталі набору не повинен гойдатися взагалі, щоб не викликати «дзвону» елементів набору. Водночас стійкість стенду необхідна для безпечності використання набору. Всі інструменти в наборі повинні мати хороші довгі ручки, які захищатимуть руки від руйнівного впливу вогню, опіків.

     Виходячи з цього, можна сказати, що якість і практичність – основні аспекти при виборі камінного набору.