Дрова – найекологічніший вид палива для каміна. Проте при виборі дров для опалення необхідно звернути увагу на певні важливі моменти, а саме: вологість деревини, габарити і тип дерева.

 Вологість деревини. Для розпалювання краще не брати сире дерево, оскільки більша частина енергії буде спрямована не на віддачу тепла, а на вологу,яка виділяється при згорянні сирого дерева. При цьому значної шкоди зазнає і димохід, і скло топки каміну, так як на них осідає значна кількість бруду, кіптяви і конденсату. Найкраще для розпалювання брати дерево вологістю 15 – 25%. Свіже дерево потрібно сушити мінімум впродовж 6 місяців зовні, але під дахом. Сира деревина повинна використовуватися дуже рідко. Вологе дерево – це виділення багатьох продуктів горіння, які осідають на стінах димової труби. Це значно знижує час експлуатації всього каміна.

 Розміри (габарити) деревини. Для більш стійкого жару краще використовувати дрова приблизно одного розміру, оптимально – 8-11 см, а діаметр і довжина має бути 2/3 – ¾ від розмірів топки (близько 35 см). Для розпалювання оптимально закладати дровами третину топки. Важливо, щоб була добра подача повітря для горіння дров в каміні. Підкидати дрова необхідно по кілька штук з відкритою заслонкою.

 Тип дерева для каміна. При виборі сорту дров необхідно віддати перевагу листяним. Дрова хвойних порід більш смолисті й частіше іскрять і стріляють. Також не варто розпалювати вогонь із соснового дерева ще з іншої причини. При горінні в продуктах згорання, крім смоли, є велика кількість сажі, що може зіпсувати роботу димоходу. Часто в димоході відбувається самозаймання сажі, що може привести до поганої роботи труби. Тому розпалювати ялину і сосну не рекомендують. Взагалі, не варто використовувати для камінів меблеві уламки, паркани, сміття  і т.п. По-перше, такі матеріали досить погано горять, до того ж виділяють шкідливі речовини, оскільки просочені лакофарбовими матеріалами на покритті, тому потрібно використовувати лише якісну деревину.